PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

Přijímací zkoušky na školní rok 2024/2025

Přijímací zkoušky do Základní umělecké školy Pštrossova jsou vyhlášeny v těchto termínech:
16.5.2024 a 22.5.2024 - hudební obor
10.6.2024 a 12.6.2024 - taneční obor

Přihlášení prostřednictvím přihlašovacího formuláře bude možný od 8.4.2024
Uchazeči jsou celou dobu vedeni pod identifikačním číslem, které jim bylo přiděleno při přihlášení k přijímací zkoušce na naší školu.
Kritéria přijímací zkoušky do hudebního a tanečního oboru ZUŠ Pštrossova.

Pokud se doopravdy uskuteční naše přestěhování do nové budovy Pštrossova již v září 2024, nabízíme rodičům žáků plné využití dvouoborovosti školy. Děti budou v přípravném ročníku mít možnost navštěvovat hudební i taneční přípravné studium současně. Taktéž od září bude na škole nově sborový zpěv.

V hudebním oboru škola organizuje:

1. přípravné studium pro děti od 5 let (trvá 1-2 roky)
    Výuka probíhá 1x týdně.
  2. základní studium 1. stupně pro děti od 7 let (trvá 7 let)
    Nedílnou součástí výuky v hudebním oboru 1. stupně kromě nástrojové hry nebo zpěvu je předmět hudební nauka (1.-4.ročník), kulturní praxe - seznamování s aktivním kulturním životem (1. - 7. ročník) a kolektivní hra v souboru (od 4. ročníku).
  3. základní studium 2. stupně pro žáky, kteří ukončili základní studium 1. stupně, nebo pro žáky od 14 let (trvá 4 roky)
    Nedílnou součástí výuky v hudebním oboru 2. stupně kromě nástrojové hry nebo zpěvu je předmět poslechový seminář - seznámení s hudbou a dějinami uměním v příkladech a souvislostech (1. - 2. ročník) kulturní praxe a kolektivní hra v souboru.
  4. studium pro dospělé trvá nejvýše 4 roky
    Výuka probíhá 1x týdně.

V tanečním oboru škola organizuje:

1. přípravné studium pro děti od 5 let (trvá 1-2 roky)
    Výuka probíhá 1x týdně. Část výuky je organizována ve spolupráci s MŠ Prahy 1.
  2. základní studium 1. stupně pro děti od 7 let (trvá 7 let)
    Výuka probíhá v nižších ročnících 1x týdně ve vyšších ročnících 2x týdně.
  4. studium pro dospělé trvá nejvýše 4 roky
    Výuka probíhá 1x týdně.

Do přípravného studia jsou přijímáni uchazeči, kteří prokáží předpoklady ke vzdělávání. Do základního studia 1. a 2. stupně a studia pro dospělé jsou přijímáni uchazeči na základě úspěšného vykonání talentové zkoušky.