TANEČNÍ OBOR

HLAVNÍ STRÁNKA

Výuka tanečního oboru je organizována podle věku žáků v několika stupních. V současné době vzhledem k prostorovým možnostem školy probíhá výuka pouze v přípravném studiu a studiu 1. stupně.

Přípravné studium

tanec
Přípravná taneční výchova je určena pro předškolní děti od 5 - 7 let, trvá 1 - 2 roky.
Úkolem přípravné taneční výchovy je kultivovat přirozený taneční projev formou pohybových her a hravých cvičení a ověřit předpoklady jednotlivých dětí pro zvládnutí dalších stupňů výuky. Tuto výuku vyučujeme ve spolupráci s mateřskými školami městské části Prahy 1.

základní studium 1. stupně

tanec
Je pro žáky a žákyně od 7 let (od 1. třídy Zš), studium trvá 7 let.
Výuka je zaměřena na rozvíjení a upevňování správného držení těla, rozvíjení obratnosti a koordinace, prostorového a hudebního cítění. Ve škole probíhá výuka lidového tance, historického tance a moderního tance.

Základní studium 2. stupně

Navazuje na studium 1. stupně nebo je pro žáky starší 14ti let, jeho délka je 4 roky.
V současné době třída není otevřena.

Studium pro dospělé

Trvá 4 roky, navazuje na výuku druhého stupně a dále ji rozvíjí. Úplata za vzdělání (školné) není dotovaná státem.
V současné době třída není otevřena.